Home > День в історії > 26 листопада 1992 р. — Король став дияволом

26 листопада 1992 р. — Король став дияволом

26 листопада 1992 року французький нападник Ерік Кантона перейшов з «Лідс Юнайтед» до «МанчестерЮнайтед» за королівську суму в 1,2 мільйона фунтів стерлінгів. Надалі він отримав прізвисько «Король Ерік» від відданих «Юнайтед» і був названий «Гравцем століття» клубу.

Кантона, який на той момент провів більшу частину своєї кар’єри у Франції, переїхав до Англії в січні 1992 року для тижневого випробування з «Шефілд Уенсдей». Коли запропонували продовжити випробувальний період, Кантона відмовився, вирішивши замість цього підписати контракт з Лідсом за 900 000 фунтів стерлінгів. У тому сезоні він провів 15 матчів за «Лідс», допомагаючи «Лідсу» завоювати титул чемпіона першого дивізіону. На початку наступного сезону він перейшов у «Манчестер Юнайтед», який в той час 8 місце.

Эрік Кантона

Нападник миттєво досяг успіху на «Олд Траффорд», і «Юнайтед» завершив свій перший сезон з відривом на 10 очок і лідером таблиці. і два Кубки Англії з «Юнайтед», забивши 82 голи в 185 матчах. Однак його перебування там не обійшлося без розбіжностей, оскільки він був оштрафований за плювок на прихильника Лідса при поверненні на Елланд-роуд і отримав 4-місячну дискваліфікацію за те , що штовхнув шанувальника Крістал Пелас.

Його особистість та успіх зробили його популярною фігурою серед уболівальників «Манчестер Юнайтед», які нещодавно проголосували за нього як «Гравця століття».

Leave a Reply