Home > День в історії > 30 листопада 1991 — Ейкерс найкращий бомбардир

30 листопада 1991 — Ейкерс найкращий бомбардир

30 листопада 1991 року жіноча збірна США обіграла Норвегію з рахунком 2:1 у першому фіналі чемпіонату світу ФІФА серед жінок перед 63-тисячним натовпом на стадіоні Тяньхе в Гуанчжоу, Китай.

Сполучені Штати вийшли у фінал після перемоги у всіх своїх попередніх матчах турніру, включаючи перемогу над Бразилією з рахунком 5:0 на груповому етапі, розгром Китайського Тайбею з рахунком 7:0 у чвертьфіналі та перемогу над Німеччиною з рахунком 5:2. у півфіналі. Тим часом Норвегія відкрила турнір поразкою з рахунком 4:0 від Китаю, але потім зібрала ряд перемог, щоб вийти у фінал, включаючи переконливу перемогу над Швецією у півфіналі з рахунком 4:1.

МІшель Акерс

Півзахисник / форвард США Мішель Акерс увійшла у фінал як найкращий бомбардир Кубка з 8 очками (5 з яких припали на перемогу над Китайським Тайбеєм). Вірна формі, вона вивела американців уперед, забивши гол на 20-й хвилині, але Норвегія завдала удару у відповідь, зрівнявши рахунок на 29-й хвилині нападаючої Лінди Медален. Матч тривав до 78-ї хвилини, коли Акерс скористався випадковим пасом назад від норвежки Тіни Свенссон і обійшла воротаря Рейдун Сет, щоб забити м’яч у відчинені ворота. Гол приніс США перемогу і підняв рахунок Ейкерс до 10, зробивши її найкращим бомбардиром турніру.
Норвегія помстилася у 1995 році, вибивши Сполучені Штати у чвертьфіналі з рахунком 1:0, а потім перемогла Німеччину у фіналі.