Home > День в історії > 18 листопада 2009 — Рука Тьєррі Анрі та перемога в матчі

18 листопада 2009 — Рука Тьєррі Анрі та перемога в матчі

18 листопада 2009 року Франція забезпечила собі місце на чемпіонаті світу 2010 року завдяки одному з найспірніших футбольних м’ячів.

Зіткнувшись з Ірландією у плей-офф після того, як обидва фінішували другими у своїх кваліфікаційних групах, Франція мала великі шанси на просування.  нічия в Парижі. Але гол на 32-й хвилині ірландського нападника Роббі Кіна вивів гостей уперед. Франція відчайдушно намагалася зрівняти рахунок, але блискуча гра голкіпера Шая Гівана неодноразово відмовляла їм.

Коли до кінця основного часу команда зрівняла рахунок 1:1, матч перейшов у додатковий час Тьєррі Анрі у штрафному майданчику чітко контролював м’яч лівою рукою, перш ніж віддати передачу до центру захиснику Вільяму Галласу, який і забив м’яч у ворота. Гівен та інші ірландські гравці відразу заявили протест, але суддя не загострював уваги на цьому моменті.

Після матчу Тьєррі зізнався, що використав свою руку, але применшив свою відповідальність, сказавши: «Я не суддя». Ірландія подала у ФІФА прохання про повторну гру, але отримала відмову.

Незважаючи на розчарування через поразку, ірландські вболівальники втішилися поганою грою Франції на чемпіонаті світу, оскільки французи зіграли лише в одну нічию та дві поразки та вилетіли на груповому етапі.

Leave a Reply