Home > День в історії > 13 грудня 1991 року засновано Федерацію футболу України

13 грудня 1991 року засновано Федерацію футболу України

Українська асоціація футболу – всеукраїнська громадська спортивна організація, заснована 13 грудня 1991 року. Головна мета її діяльності — сприяння розвитку та популяризації футболу в Україні. Асоціація займається організацією ігор чемпіонату України, організовує ігри збірної країни, займається також розвитком дитячо-юнацького футболу. Член УЄФА та ФІФА з 1992-го.

Після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року виконком Федерації футболу УРСР ухвалив рішення про проведення на початку грудня Пленуму, на якому було б визначено долю розвитку національного футболу.

На початку вересня було проведено загальне засідання керівництва федерації та футбольної громади. Було запропоновано створити внутрішні футбольні інститути, які не підкорялися б московському керівництву.
У жовтні відбулася зустріч Віктора Баннікова з президентом УЄФА Леннартом Юханссоном, який пообіцяв всебічну підтримку у вступі України до європейської футбольної спільноти.

13 грудня у великій залі Міністерства у справах молоді, спорту та туризму Рада федерації одноголосно прийняла таку заяву:

«Згідно з всенародним референдумом від 1 грудня 1991 року Україна стала незалежною державою. Федерація футболу — самостійна незалежна громадська організація, яка не входить до складу федерацій інших держав. Федерація бере під свою юрисдикцію захист прав футболістів, тренерів та спеціалістів футболу.»

Федерація футболу зобов’язується дотримуватись міжнародних норм та прав людини незалежно від національності та віросповідання. Федерація футболу підтверджує свою відданість цілям та принципам статутів ФІФА та УЄФА та зобов’язується їх виконувати.

Федерація футболу України виконала всі свої зобов’язання перед Федерацією футболу СРСР та заявляє про свій вихід із її складу.

Першим президентом Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація футболу України» було затверджено Віктора Максимовича Баннікова. У травні 2019 року «ФФУ» було перейменовано на «Українську асоціацію футболу». Юридична особа має статус громадської організації-громадянського союзу зі статутним капіталом 0 гривень. Включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Leave a Reply